Szklane oko

Tak sobie myślę, oglądając filmy z "prosiaka" (GoPro), że chyba puszczę do ludzi swojego Contoura. Niby kręci fajnie, jest poręczny i generalnie w pełni konfigurowalny jeżeli chodzi o właściwości zapisu audio/wideo ale jednak czegoś mi brakuje. Mam wrażenie, że GoPro rejestruje naturalniejsze, lepiej doświetlone nagrania, pozbawione denerwującego drgania jakie można odczuć w Contourze. Jednocześnie ma jeden mały minus. Jak to ludzie ze składu powiadają (palcem nie pokażę którzy) - "wozisz na łbie telewizor". Dla mnie to sprawa drugorzędna albo i trzeciorzędna więc olać to.
 Wracając do meritum - sprzedając moją kamerę i dokładając czapkę śliwek biorę nówkę Prosiaka w wersji Helmet. I tak bym zrobił bo już byłem zdecydowany gdyby nie nius na stronie Contoura. Wychodzi nowy model oznaczony jako "+" (aktualizacja - na wrzesien 2014 jest to wersja nr. 2). No i robi wrażenie bo...-świetnie się prezentuje w tej aluminiowej obudowie
(choć to akurat rzecz najmniej ważna)

-został wyposażony w optykę,
 która zwiększa kąt widzenia do 170° dla rozdzielczości 720
i 960p oraz 135° dla full HD (1080p)

-oprócz wbudowanego mikrofonu oferuje podłączenie zewnętrznego

- posiada odbiornik GPS

-bluetooth pozwoli komunikować się kamerze z urządzeniami
wyposażonymi w oprogramowanie Contour.
Daje to nowe możliwości konfiguracji kamery
i podglądu rejestrowanego materiału

-połączeniem HDMI strumień audiowideo
 może zostać przesłany do zewnętrznych odbiorników
w systemie "na żywo" (wow!!!) 


Możliwości "Plusa" zapierają dech... tak samo jak jego cena - $499...
Kupić, nie kupić, sprawdzić trzeba. Czekam na pierwsze filmiki na necie, wyjaśni się czy przez nawałnicę nowych funkcji Contour nie zapomniał o najważniejszym - poprawieniu jakości samego wideo.

----------------------------------------------------------------
AKTUALIZACJA:
Ukazały się pierwsze porównania Contoura GPS i Contoura plus. Nie są dla mnie miarodajne bo kamery przyczepiono do auta, które robi rundkę po mieście. Wolałbym, żeby pokazano ujęcia z warunków ekstremalnych.
 Gdybym miał jednak ogólnie ocenić ten materiał to powiedziałbym, że poza klarownością obrazu nie zmieniło się wiele. Wg mnie film jest zbyt wyostrzony i brakuje mu płynności jaką gwarantuje GoPro. Czekamy na następne testy.