GoPro Hero 3


Wczoraj na Facebooku ukazała się fotografia z krótką notką - nadchodzi nowe wydanie GoPro!
Gdybym usłyszał to na ulicy, to bym nie uwierzył. Wg mnie HD2 jest dosyć świeże i jego następcy na przestrzeni tego roku nawet się nie spodziewałem. Nie ma to jak być pozytywnie zaskoczonym :).

Jako, że wiadomość znalazłem dosyć późną porą, trzeba było w imię chorej ciekawości zdobyć się na poświęcenie. Wchodząc na oficjalną stronę producenta zastałem licznik odliczający czas do oficjalnej prezentacji danych technicznych kamery. Wychodziło na to, że będzie to kapkę po trzeciej rano, co trochę mnie zniechęciło ale nie powstrzymało od chęci "bycia pierwszym, który ujrzy blask nowego Prosiaka" ;). No i przysypiając przed monitorem jakoś dotrwałem ;).

Co dostaliśmy? Mniejszą i lżejszą "budę" oraz dwa razy szybszy procesor obrazu. To ostatnie przekłada się na nowe możliwości jeśli chodzi o dostępne tryby rejestracji nagrań. Powiem jedno - szykuje się niezła jazda, bo jak inaczej określić rozdzielczość 4k??? Ma być dostępna przy może nie oszałamiającym klatkowaniu, bo tylko 15 frames per second, ale fakt jest faktem... Za to dla 2.7k mamy już 30 kl/sek! Mi wystarczy FULL HD 1080p przy 60 klatkach, tego najbardziej oczekiwałem od następnego GoPro.

Powstały trzy wersje kamery, tym razem różniące się nie tylko osprzętem ale i "bebechami". Najbardziej wypasiona, nosząca nazwę Black Edition, ma "najmocniejszy" hardware oraz standardowo dołączony pilot zdalnego sterowania. Oczywiście cena wręcz nie może być nie wiem jak niska. Sugerowana przez producenta to $399.99 na rynku amerykańskim. Ja już dostałem linka z dealem za $349, gdzie dodatkowo dostajemy w prezencie kartę micro SD o pojemności 32 GB. To brzmi już całkiem rozsądnie :).

Pozostałe dwie wersje nie są aż takim high tech, za to są odpowiednio tańsze i na pewno znajdą klientelę, dla której ich specyfikacje będą w zupełności wystarczające.

Nabywając swoją "dwójkę" zdecydowałem się na dokupienie kuponu, który gwarantował (nie wiem jak to będzie faktycznie) 50% zniżki jeśli zdecydowałbym się na następną generację GoPro. Muszę przeanalizować szczegóły, niewykluczone, że zdecyduję się na zmianę. Na razie jest czas na zapoznanie się z opiniami pierwszych testujących. Nie będzie to wcześniej niż 22 października, kiedy to zaplanowano rozpoczęcie sprzedaży GoPro Hero 3.
Zobaczymy na co stać Woodman Labs :).


Nick Woodman prezentujący swój nowy wyrób
real foto nowego sprzętu
trzech przyjemniaczków
Hero 3 oficjalnie

A tu mam jeszcze ciekawe zagadnienie ;). Wygląda to na jakiegoś protoplastę aktualnego modelu ale dla kogoś nieobeznanego może stanowić nie lada zagrożenie. W porywie euforii wyrwie gdzieś na Ukrainie takie cacko za czapkę śliwek i będzie przekonany, że zrobił transakcję stulecia. Nazwa taka sama, firma ta sama, tylko zawartość jakby przeleżała pół wieku pod lodem ;P.